Terug

Experimenteren met nieuwe online tools

Onderwerp

Tools en apps strategisch inzetten.

Competentie

Toepassingen exploreren.

Benodigdheden

Device per student

In te zetten bij

Mediawijsheid | SLB | ICT

Lesdoelen

  • De student kan verwoorden hoe applicaties zowel positief als negatief bijdragen aan zijn/haar/hun eigen leven;
  • De student kan verschillende applicaties analyseren op basis van functionaliteit.

Te leveren producten

Korte presentatie over de werking van applicaties.

Beginsituatie

De student is een actief gebruiker van diverse nieuwe media.

Vooruitkijken - 10 min.

Begin de les met een inleiding. Houseparty, Snapchat, Bunq, X met een nieuwe vormgeving. Elke dag komen er nieuwe apps bij. De meesten zijn heel handig om strategisch te gebruiken. Je kunt ze inzetten om snel een email te beantwoorden, je bankrekening bij te houden, een baan te vinden, mee te praten over van alles en nog wat, maar ook om posters te maken, je handtekening ergens onder te zetten, bonnetjes declareren etc.

Opdracht 1
Stel via AnswerGarden de volgende vragen aan de studenten:

  • Welke apps gebruik jij vaak?
  • Waar gebruik je deze apps voor?
  • Heb je apps op je telefoon staan die je eigenlijk nooit gebruikt?

Uitvoering - 30 min.

Terugkijken - 20 min.

Info leermiddel

De studenten maken kennis met nieuwe applicaties en ontdekken hoe ze nieuwe apps kunnen inzetten om persoonlijke doelen te bereiken.

Publicatiedatum:

07 december 2018

Laatst bijgewerkt:

21 januari 2026

Type:

Niveau:

Thema:

Tijdsduur:

Groepsgrootte:

Taxonomie van Bloom:

On / Offline:

Rollen:

Type video:

Dit is open leermateriaal van het Practoraat Mediawijsheid en vallen onder de licentie Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0

Info leermateriaal

De studenten maken kennis met nieuwe applicaties en ontdekken hoe ze nieuwe apps kunnen inzetten om persoonlijke doelen te bereiken.

Publicatiedatum

07 december 2018

Laatst bijgewerkt

21 januari 2026

Type

Niveau

Thema

Tijdsduur

Groepsgrootte

Taxonomie van Bloom

On / Offline

Zes rollen van de docent

Type video

Dit is open leermateriaal van het Practoraat Mediawijsheid & Burgerschap en vallen onder de licentie Creative Commons BY-NC-SA 4.0

Gerelateerd materiaal:

Telefoonfuik

Dit werkboek (met bijbehorende docentenhandleiding) is ontworpen als instrument om het telefoongebruik van studenten inzichtelijk te maken. Door middel van gerichte opdrachten en reflectievragen analyseren studenten hun eigen gedrag.

Programmeren met ChatGPT

Deze uitwerking toont hoe ChatGPT is gebruikt om te leren programmeren, met als resultaat een bronvermeldinggenerator die studenten automatisch helpt bij het correct vermelden van bronnen.

Online pesten 5 |  Hoe kan een situatie lopen?

De laatste les in deze serie bespreekt drie uitkomsten van een online situatie: escalatie, de-escalatie of niets doen. Wat gebeurt daarbij? Welke keuzes leiden tot welke uitkomst?