Open leermaterialen

Dit open leermateriaal platform is onderdeel van Practoraat Mediawijsheid & Burgerschap

Online profiel

Naast de offline identiteit wordt de online identiteit steeds belangrijker. De vraag is of studenten zich bewust zijn van de manier waarop zij zich online profileren.

Online identiteit

De studenten maken een infographic over hun online en offline identiteit en digitale sporen.

Online (on)wenselijk gedrag

Een open gesprek over wat wenselijk en onwenselijk gedrag is op het internet, waarbij online pesten aan bod komt.

Omdenken

De student leert wat omdenken is en hoe je kunt omgaan met problemen.

Normvinding sexting

Je leert wat sexting betekent, bekijkt een VR-video en benoemt gewenst en ongewenst gedrag.

Hoe om te gaan met chatten?

De studenten kunnen de situatie nabootsen en uitleggen aan de hand van voorbeelden uit hun eigen leven.

360 gradenvideo over sexting

Je kunt uitleggen wat sexting is, een VR-video analyseren, (on)gewenst gedrag benoemen en een eigen VR-verhaal maken.

Netwerken waarom?

Hoe groot is jouw netwerk? In deze les zetten de studenten eerste stappen door aandacht te besteden aan een goede eerste (online) indruk.

Netwerken is nuttig

De studenten leren het nut van netwerken en brengen hun eigen netwerk in kaart.

Mediawijs solliciteren

Tijdens deze les zien de studenten dat je een boodschap op verschillende manieren kunt overbrengen.

Media en terrorisme

In deze les gaan de studenten in debat over de rol van de media bij een onderwerp als terrorisme.

Medialisering

Tijdens deze les zien de studenten dat je een boodschap op verschillende manieren kunt overbrengen en gaan ze zelf zoeken naar sturende boodschappen.