Open leermaterialen

Dit open leermateriaal platform is onderdeel van Practoraat Mediawijsheid & Burgerschap

Filters:

Filters
Type leermiddel
Reset filters

Interactief lesgeven met edutools

Een infographic die docenten helpt bij het kiezen van een educatieve tool en stimuleert om ermee te experimenteren.

Digitale rondleiding in ThingLink

Met ThingLink kan een digitale rondleiding worden gemaakt om (potentiële) studenten te enthousiasmeren.

Non lineaire benadering van het ontwerpproces

Een non-lineaire aanpak met Padlet die studenten meer autonomie geeft en creativiteit stimuleert.

Presenteren met Canva

Een infographic die studenten helpt met Canva te presenteren en hen uitdaagt om buiten hun comfortzone te stappen.

Professionele houding tijdens BPV

Een overzicht van thema’s en suggesties om studenten te helpen een professionele houding te ontwikkelen ter voorbereiding op de stage / BPV

Stroomschema edutool kiezen

Een poster en video die docenten helpen kiezen tussen Kahoot, Quizlet en Nearpod voor het voorbereiden van studenten op een kennistoets.

Planner in Microsoft Teams

Een praktische werkwijze met Planner in Microsoft Teams om communicatie tussen collega’s overzichtelijker en effectiever te maken.

Workshop basisvaardigheden in Canva

Een workshop met handouts die docenten ondersteunt bij het aantrekkelijk vormgeven van informatie met Canva.

Zelfregulering en Gamification

Een lessenserie en video die met behulp van gamification reflectie en zelfregulering bij studenten stimuleren.

Werken met MS Word 1 | Start van een juiste verslaglegging

De student oefent met het opstellen van een voorblad, invoegen van pagina-einde, koppen, de juiste lettertype en -grootte, juiste regelafstand en opmaak (lay-out) van het document in Microsoft Word.

Groepsvorming via ict

Een overzicht met praktische tips en digitale werkvormen om groepsvorming in elke fase positief te ondersteunen.

Werken met MS Word 3 | Het schematisch weergeven van informatie

De student oefent met het schematisch weergeven van informatie. Daarnaast past de student de eerder geleerde toepassingen toe in Microsoft Word.