Terug

Een infographic maken

Onderwerp

Tools en apps strategisch inzetten.

Competentie

Creëren met media.

Benodigdheden

Laptops | app of website voor infographic

In te zetten bij

Mediawijsheid | Nederlands

Lesdoelen

  • De student kan informatie verzamelen om om te zetten naar een infographic;
  • De student kan een infographic maken in een online tool.

Te leveren producten

Een infographic over het eigen sociale media gebruik of dat van klasgenoten.

Beginsituatie

De student heeft wel eens een infographic gezien, maar is zich daar niet bewust van en kan het fenomeen ook niet als zodanig uitleggen.

Vooruitkijken - 10 min.

Een infographic wordt ingezet wanneer er een moeilijk onderwerp dat meerdere cijfers bevat, moet worden uitgelegd. Bij een infographic moet het in één oogopslag duidelijk zijn waar de afbeelding over gaat. Daarnaast moeten de verschillende cijfers die worden weergegeven de kijker meteen iets vertellen. Een infographic lijkt makkelijk om te maken, maar dat is juist erg lastig. Op de website van Frankwatching staan enkele tips over het maken van een infographic.

Uitvoering - 40 min.

Terugkijken - 10 min.

Info leermiddel

De studenten maken een infographic over hun eigen socialemediagebruik of dat van klasgenoten.

Publicatiedatum:

07 december 2018

Laatst bijgewerkt:

10 november 2025

Type:

Niveau:

Thema:

Tijdsduur:

Groepsgrootte:

Taxonomie van Bloom:

On / Offline:

Rollen:

Type video:

Dit is open leermateriaal van het Practoraat Mediawijsheid en vallen onder de licentie Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0

Info leermateriaal

De studenten maken een infographic over hun eigen socialemediagebruik of dat van klasgenoten.

Publicatiedatum

07 december 2018

Laatst bijgewerkt

10 november 2025

Type

Niveau

Thema

Tijdsduur

Groepsgrootte

Taxonomie van Bloom

On / Offline

Zes rollen van de docent

Type video

Dit is open leermateriaal van het Practoraat Mediawijsheid & Burgerschap en vallen onder de licentie Creative Commons BY-NC-SA 4.0

Gerelateerd materiaal:

Prebunking

Deze kaartenset helpt studenten desinformatie beter te herkennen door hen vooraf kennis te laten maken met vijf veelgebruikte desinformatiestrategieën.

Feedback gesprekstool

Docenten kunnen met behulp van een gestructureerde feedbackkaart feedbackmomenten effectiever vormgeven, waarbij studenten actief leren deelnemen en gerichter reflecteren op hun werk.

AV-competenties in het AI-tijdperk

De opkomst van AI verandert het audiovisuele vak ingrijpend en vraagt om nieuwe kennis en competenties om als mediaprofessional toekomstbestendig te blijven.