Beamer | Video’s uit de lessen | Mobiele telefoons voor studenten
De student kan aan het einde van de les benoemen wat de verschillen zijn tussen een een ‘gewone’ foto en een 360 graden foto.
Studenten maken verschillende foto’s aan de hand van Google Street View.
Studenten maken dagelijks foto’s en video’s maar ze zijn niet bewust bezig met de sturing die gegeven kan worden aan beeld.
Een foto zegt meer dan duizend woorden maar wat de kijker ziet, hoeft niet het complete verhaal te zijn. Na de ramp met MH17 kwam deze foto naar buiten. Veel mensen vonden het niet kunnen dat de soldaten aan de spullen zaten. Er werd gezegd dat ze poseerden met de eigendommen van anderen. Maar was dat ook het geval? De video geeft hierover meer informatie. Laat deze aan de studenten zien.
Oorlogsfotografie is gevaarlijk en levert vaak gruwelijk beeld op. Voor veel fotografen is het dan ook de kunst om een bepaalde suggestie te wekken in plaats van allemaal shockerende beelden te laten zien.
Toon enkele beelden in de klas en vraag wat volgens de studenten de situatie kan zijn geweest. Hoe zorgt de fotograaf ervoor dat de kijker het onderwerp wel begrijpt?
Voorbeelden:
Opdracht
Studenten laten in groepsverband aan elkaar zien wat ze hebben gemaakt en wat hun bevindingen zijn.
Publicatiedatum:
03 december 2018
Laatst bijgewerkt:
11 december 2025
Type:
Niveau:
Thema:
Tijdsduur:
Groepsgrootte:
Taxonomie van Bloom:
On / Offline:
Rollen:
Type video:
Dit is open leermateriaal van het Practoraat Mediawijsheid en vallen onder de licentie Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0
Publicatiedatum
03 december 2018
Laatst bijgewerkt
11 december 2025
Type
Niveau
Thema
Tijdsduur
Groepsgrootte
Taxonomie van Bloom
On / Offline
Zes rollen van de docent
Type video
Dit is open leermateriaal van het Practoraat Mediawijsheid & Burgerschap en vallen onder de licentie Creative Commons BY-NC-SA 4.0
Om je een zo goed mogelijke website te bieden maken we gebruik van YouTube cookies. Meer uitleg >